BioGraphix - kvalitní vědecké ilustrace na zakázku.

Úvod

Co je „BioGraphix„? Jak již jméno napovídá, tyto stránky se věnují „vědecké kresbě“ neboli ilustracím s uplatněním ve vědě, především v biologii. BioGraphix připravuje ilustrace na zakázku, podle potřeb klienta pro různé účely ve vědecké činnosti.

Nezbytnou součástí vědy je publikační a přednášková prezentace, která se neobejde bez patřičné vizuální dokumentace, tedy ilustrací či fotografií. Ne vždy si však vědci uvědomují, jak významně vědecké výsledky závisí na kvalitním grafickém zpracování a plnohodnotné obrazové dokumentaci. Vynikající objev snadno zapadne a ztratí uznání, není-li doprovázen obrázky odpovídající kvality. Naopak na první pohled méně atraktivní projekt může díky dobré grafické prezentaci získat pozornost.

Krásné obrázky neudělají ze slabých dat špičkovou vědu,
zato špatná prezentace poškodí i nejskvělejší výsledky.

PF 2017

Návrh obálky pro časopis „Insect Biochemistry and Molecular Biology“

The Manduca genome sequenced: Multifaceted biological insights from a draft genome sequence of the tobacco hornworm moth, Manduca sexta. Kanost
Číst vše…

Schéma „Degradace tyrosinu“ publikována v časopise Current Biology

Článek: Vector Biology: Tyrosine Degradation Protects Blood Feeders from Death via La Grande Bouffe. Kopáček P, Perner J. Curr Biol.
Číst vše…

Kde je kámen úrazu?

Většinou si asi řekneme, že "mít lepší obrázky by bylo skvělé", ale bohužel – není kdy je připravit! Vědecká práce je náročná. Poté co investujeme měsíce úsilí a peněz, abychom získali kýžené výsledky, na grafický doprovod pro prezentace a publikace již čas a energie nezbývá. Tehdy "tvoříme" na poslední chvíli, narychlo kreslíme schémata, z internetu zoufale stahujeme, co se dá. U prezentací, kde na kvalitě obrazového zpracování závisí polovina úspěchu, pak chyby a nízké rozlišení náležitě vyniknou při velkoplošném promítnutí v sále… V případě publikací a grantových přihlášek především dbáme na faktický obsah. Chabá grafická dokumentace však může odradit čtenáře, tedy i oponenta rukopisu či grantu. Výstižné ilustrace ve vysoké kvalitě naopak neplýtvají energií čtenáře/posluchače na "luštění" obrázků a usnadňují sledování odborného obsahu.